Nakładem wydawnictwa Edipresse Książki ukazały się ostatnio dwie książki, na które warto zwrócić uwagę.

Premiery Edipresse Książki

By | 23:01 Napisz komentarz
Nakładem wydawnictwa Edipresse Książki ukazały się ostatnio dwie książki, na które warto zwrócić uwagę.


"Magda i dzieciaki" to 70 przepisów, wskazówki, anegdoty i kolorowe zdjęcia – to wszystko tworzy jedyną w swoim rodzaju książkę „Magda i dzieciaki”. Magda Gessler zachęca małych i dużych do wspólnego gotowania, które może przerodzić się we wspaniałą rodzinną przygodę. Tytuł ukazał się 26 października nakładem Edipresse Książki.

W książce „Magda i dzieciaki” nie brakuje wskazówek i anegdot, ale przede wszystkim także przepisów. Magda Gessler prezentuje 70 pomysłów na proste i ulubione dania, których przygotowanie będzie stanowić wspaniałą rodzinną przygodę. Autorka podkreśla, że zaproponowane przez nią przepisy można traktować jako inspirację oraz komponować potrawy kierując się własnym smakiem, intuicją, wyobraźnią. Pieczona zupa pomidorowa, rosół z makaronem, pierogi z soczewicą i pomidorami, ćwikła – to tylko kilka propozycji na tradycyjny, domowy obiad. Magda Gessler zapoznaje dzieciaki także z bardziej egzotycznymi smakami, takimi jak fettucine z cielęciną pachnące truflami czy krewetkowe szaszłyki. Wiele miejsca autorka poświęciła temu, co dzieciaki lubią najbardziej – czyli słodkościom. Warto spróbować sernika, kruchych ciasteczek z konfiturą, jabłek zapiekanych w kremie, tortu figowego czy piernika z czekoladową polewą. Wszystkie przepisy opatrzone są listą składników, opisem przygotowania krok po kroku oraz apetycznymi zdjęciami prezentującymi efekt końcowy. Książka ma jeszcze dwa dodatkowe atuty. Pierwszym z nich jest to, że została ona zilustrowana fotografiami z sesji zdjęciowej, prezentującej Magdę Gessler gotującą z dzieciakami w wieku od 5 do 10 lat. Kolorowe i wesołe zdjęcia z pewnością zachęcą małych i dużych czytelników do wspólnego gotowania. Natomiast drugim atutem jest to, że kupując książkę, działamy charytatywnie. Zysk ze sprzedaży książki zostanie przekazany na rzecz Fundacji Przyjaciółka i trafi do rodzinnych domów dziecka, gdzie pokrzywdzone przez los maluchy na nowo uczą się wierzyć w miłość, którą dają rodzice. Nawet, jeśli to tylko zastępcza mama i zastępczy tata.

"Efekt Domina" pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka to książka stworzona specjalnie dla dzieci, tak by mogły czytać ją razem z mamą, tatą, babcią, dziadkiem, ciocią, wujkiem, siostrą, czy bratem… – Dla dziecka jesteś całym światem. Pomagasz budować jego świat, więc naucz je patrzeć i otwórz jego serce na to, co najważniejsze, na drugiego człowieka. Niech nie będzie obojętne na krzywdę, niesprawiedliwość i cierpienie. Najgorsza jest... obojętność – tak, właśnie do dorosłych, zwraca się w książce Dominika Kulczyk. – Kolor skóry, język, czy obyczaje są jedynie „ubraniem”. W środku wszyscy jesteśmy bardzo podobni. Tak samo marzymy, tak samo się boimy, tak samo tęsknimy za mamą i tatą, tak samo kochamy babcię czy dziadka. Tak samo chcemy żyć w szczęśliwym i bezpiecznym świecie. I, co najważniejsze, tak samo potrafimy okazywać innym serce – tłumaczy szefowa Kulczyk Foundation. Czytelnicy poznają w książce bohaterów z całego świata. Jest tu historia małej Santy z Bangladeszu, która ciężko pracuje w fabryce i marzy, żeby zostać nauczycielką. Z kolei Belaynse, czternastoletnia etiopska dziewczynka, uciekła od ludzi, którzy ją wykorzystywali i traktowali jak rzecz. W walce o szczęście pomogła jej właśnie Dominika Kulczyk. Dziesięcioletni Malimba z Zambii jest czarodziejem, ale wcale nie musiał czarować, żeby zaczęły dziać się wspaniałe rzeczy. Pakhtang z Laosu to wybitny chirurg ratujący życie i zdrowie takich dzieci, jakim kiedyś był on sam. Niedaleko brzegów Malezji na łodzi mieszka Bilboy, który pomaga przy budowie szkoły. Visinel z Rumunii w wieku dwóch lat stracił dzieciństwo, a teraz dla setek dzieci i nastolatków jest najlepszym przyjacielem i jako prawnik broni ich prawa do szczęścia. Nie brakuje także opowieści z Polski – o Małgosi, która przekonała się, że jej sąsiedzi wcale nie są groźnymi bandytami i więźniami z sekty, tylko ludźmi po trudnych przejściach, tworzącymi wspaniałą wspólnotę w Chudobczycach. Natomiast ciekawski Piotruś postanowił odnaleźć Pałac w Łodzi, w którym rządzą dzieci. Dowiedział się, że to wyjątkowe, ciepłe i słoneczne hospicjum dla bardzo chorych maluchów.

EDIPRESSE.PLNowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: